Baykan servisi

Baykan kombi arıza kodları

Baykan kombi arızaları

Her marka kombide olduğu gibi baykan kombilerinde problemlerini söyleyen bir akıllı elektronik kart sistemi mevcuttur. Suyu bittiğinde veya doğalgaz kesildiğinde size neden yanamadığını anlatır. Bazı arıza kodları basit bir işlem ile kullanıcılar tarafından çözülebildiği gibi, çözülemeyen arızalarda cihazı açıp kendiniz tamir etmek yerine baykan servisimizi arayınız. 24 saat hizmet veriyor ekip göndermeden önce telefon ile yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Baykan kombi led 80 / Baykan kombi E01 arızası : Kombinin bir kaç kez yanmaya çalışması ile brülörün alev almaması durumunda ortaya çıkan arıza durumudur. Baykan 80 arızası durumunda Baykan kombi kart arızası veya Baykan kombi gaz valfi arızası mevcuttur. Arıza tespiti yapılmalıdır.

Baykan kombi led 60 / Baykan kombi E02 arızası : Baykan kombi hava prosestat arızası mevcutsa kombi bloke olur Baykan 60 arızası ortaya çıkar. Bunun yanı sıra Baykan kombi elektronik kart arızası da bulunabilir. Gerekliyse Baykan kombi kart tamiri ile arıza giderilebilir.

Baykan kombi led 30 / Baykan kombi E03 arızası : Baykan kombi kalorifer sensör arızası bulunduğunda ortaya çıkar. Sensör ( ntc ) bağlantıları kontrol edilmeli ve gerekliyse sensör değiştirilmelidir.

Baykan kombi led 40 / Baykan kombi E04 arızası : Baykan kombi kullanım suyu sensör arızası ile meydana gelir. Sensör ( ntc ) bağlantıları kontrol edilerek değiştirilmelidir.

Baykan kombi led 50 / Baykan kombi E08 arızası : Baykan kombi su basınç arızası ile ortaya çıkar. Kombinin su basınç seviyesi kontrol edilmeli ve 1.5 bar civarında ayarlanmalıdır. Kombi su basıncı çok düşerse cihaz arızaya geçer çalışmaz. Su basıncını ayarladığınızda su basınç şalteri veya elektronik şalter ( transducer ) arızalıdır.

Baykan kombi led 70 / Baykan kombi E09 arızası : Baykan kombi aşırı ısınma durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Pompa kademe anahtarı 3te olmalı değilse cihaz arıza verir. Kombi tesisat filtresi tıkalı olduğunda petek vanaları kapalı olduğunda da bu arıza meydana gelebilir. Baykan kombi bakımı yapılarak durumu düzeltilebilir.

Baykan kombi led 70 / Baykan kombi E06 arızası : Baykan kombi limit termostatı arızası mevcutsa bu arıza kodu belirir. Cihazın sıcaklığı düşünce tekrar çalışabilir. Yine de bi servise göstererek parça değişimi gerekliyse yaptırılmalıdır.

Baykan kombi led 30 ve led 40 / Baykan kombi E05 arızası : Baykan kombi gaz valfi arızalı veya gaz valf kabloları sorunludur. Arıza tespiti yapılarak test edilmeli ve gerekliyse parça değiştirilerek arıza giderilmelidir.

Baykan kombi led 60,led 70 ve led 80 / Baykan kombi E07 arızası : Baykan kombi devirdaim pompa arızası ile ortaya çıkar. Kombinin pompa basınç şalteri kontrol edilmelidir. Baykan kombi 60 ve 80 derece yanıyorsa Baykan kombi hava şalteri arızası, Baykan kombi fan motoru arızası veya elektronik kart arızası olabilir.

Servis Çağır